Így érdemes tárolni a kenyeret, hogy mindig friss maradjon. Ha nem akarsz naponta sütni friss kenyeret, mert se időd, se kedved, se energiád, akkor nagyon fontos a tárolás kérdése. Hol, hogyan, miben? A lényeg, hogy tárolás után is olyan legyen, mintha most sütötted volna. Ezek a praktikák a rohanó hétköznapok során óriási segítséget jelenthetnek. Próbáld ki neked melyik válik be a legjobban.
- Fenntartható konténermegoldások: Az éttermi ellátási lánc átalakítása
- Ez a teszt megmutatja milyen ember vagy valójában – Találó és pontos
- Ez a csillagjegy a legravaszabb hazug – Mestere a hazudozásnak
- Ha így fáj a fejed, akkor az komoly bajt jelezhet
- Mi a kedvenc ételed? Ez elárulja milyen az igazi személyiséged
Így érdemes tárolni a kenyeret, hogy mindig friss maradjon:
- Sima zacskóban, szeletelve – hűtőben.
- Húzózáras tasakban, hűtőben. Csak akkor tedd a mikróba, amikor enni szeretnéd. Napokig puha marad így és fagyasztani sem kell.
- 3 napig konyharuhába tekerve tartsd kint a pulton. Kívül ropogós, belül puha marad. Ezután hűtőbe téve tárold nájlonzacskóban.
- Sütés után rácson hagyd kihűlni, majd zacskóba téve mehet a mélyhűtőbe. Mindig annyit vegyél elő, amennyi másnap kell. Ezt csak simán tedd a konyhapultra este, ott felenged és másnap már lehet is enni.
- Jénaiedényben is tárolhatod, a lényeg, hogy a teteje is legyen rajta. Napokig puha marad, nem penészedik.
- Ha teszel a liszthez útifűmaghéjat, akkor puha marad és nem szárad ki hamar. Az adagolás: 300 gramm gm liszthez 1 teáskanál útifű kell és 50 grammal több folyadék.
- Fagyasztóban, zacskóba téve. Felengedés után kissé pirítsd meg.
TAM