Napjaink egyik nagy kérdése a fenntarthatóság, a klímaváltozás

Napjaink egyik nagy kérdése a fenntarthatóság, a klímaváltozás

Napjaink egyik nagy kérdése a fenntarthatóság, a klímaváltozás. A profithajhászás tönkreteszi a Földet? „Valójában mindössze annyiról dönthetünk, hogy mit kezdünk az idővel, ami nekünk adatott” – fogalmaz Stumpf-Biró Balázs összeomlás-kutató, az éghajlatváltozás és az emberi tevékenység összefüggéseinek szakértője.

Napjaink egyik nagy kérdése a fenntarthatóság, a klímaváltozás

Napjaink egyik legfontosabb kérdése a fenntarthatóság, Már nem az a kérdés, hogy pusztítjuk éltető bolygónkat, hanem hogy mennyit ártunk neki



Napjaink egyik nagy kérdése a klímaváltozás és a fentarthatóság.  Az már tény, hogy életkörülményeink a közeljövőben lényegesen megváltoznak. Nekünk pedig az élhető élet fenntartásának érdekében a legjobb tudásunk és szándékaink szerint alkalmazkodnunk kell az új feltételekhez.

Stumpf-Biró Balázs összeomlás-kutató e fontos kérdéseket elemzi. Olyan témákat érintve, mint a kínálat, kereslet, szükséglet, valamint a tőke és a nyereség összefüggése. E fogalmak nem csak közgazdasági definíciók. Hanem mindannyiunk életét meghatározó tényezők, főként úgy, hogy a gazdaság működése jelentősen befolyásolja a Föld, éltető bolygónk létét és állapotát.

Napjaink egyik nagy kérdése a fenntarthatóság, a klímaváltozás



„Megdöbbentő számunkra, amikor felismerjük, hogy az éghajlatváltozás elpusztítja a bolygó létfenntartó rendszereit, de még inkább sokkol bennünket, amikor megértjük, hogy a pusztítást ugyanaz a szemlélet okozza, amely a mi modern életmódunkat egyáltalán lehetővé teszi” – világít rá a kutató. Stumpf-Biró Balázs leszögezi: amíg nem szabadulunk a gazdasági növekedés iránti függőség börtönéből, addig nem leszünk képesek kezelni az ökológiai válságot.

Napjaink egyik nagy kérdése a fenntarthatóság, a klímaváltozás



„A bolygót csak úgy menthetnénk meg az éghajlatváltozás pusztító hatásaitól, ha a globális gazdaság nagy részét azonnal leállítanánk, ami a jelenlegi formájában lényegében véget vetne az emberi civilizációnak. Lássuk be, ezt az árat pedig kevesen hajlandóak elismerni, és főképpen senki sem hajlandó megfizetni” – jelentette ki az összeomlás-kutató.

Ezt nem problémaként említi.

Mert véleménye szerint a problémára van megoldás, ez a krízishelyzet azonban jelentős nagyságú és súlyos. Úgy véli, hogy a károkat és a pusztulást nem tudjuk teljes mértékben elkerülni. Ezért ma már csak azt tehetjük, hogy megpróbáljuk ezeket a hatásokat a lehető legnagyobb mértékben tompítani.



„Valójában mindössze annyiról dönthetünk, hogy mit kezdünk az idővel, ami nekünk adatott”– summázta elgondolkodtató üzenetét Stumpf-Biró Balázs.

Napjaink egyik nagy kérdése a fenntarthatóság, a klímaváltozás



– Az emberiség következő száz éve több változást hozhat, mint az előző tízezer összesen – mondja Noll-Batek Frigyes, a konferencia megrendezését lehetővé tévő Varsovia Egyetem prorektora. 

– Az automatizáció és a digitális forradalom alapjaiban írják át az életünket. Hogyan tudjuk az előnyünkre fordítani ezeket a változásokat? Egyetemünkön mi ezeket a kérdéseket már most oktatjuk és kutatjuk, ezért szeretnénk most egész napot szentelni az üzleti jövőkutatásnak is.

futureBIZ: Magyarország első üzleti jövőkutató konferenciája március 4-én.

Sajtóközlemény

Facebook oldal: ITT>>>

További hírek itt!

Kép: Stock kép

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük