Lézeres szemhéjplasztika - Mikor érdemes ezt választani és miért?

Lézeres szemhéjplasztika – Mikor érdemes ezt választani és miért?

Lézeres szemhéjplasztika: precíz, gyors, biztonságos megoldás a látáskomfort javulásáért. Ezért érdemes a legkorszerűbb eljárást választani.

Lézeres szemhéjplasztika - Mikor érdemes ezt választani és miért?



Egyre nagyobb népszerűségnek örvend a modern orvosi esztétika egyik leginnovatívabb eljárása. Azok körében népszerű, akik szeretnék visszanyerni fiatalos tekintetüket, illetve megszabadulnának a szemhéj megereszkedésével járó kellemetlenségektől.


A szén-dioxid-lézeres szemhéjplasztika napjaink legkorszerűbb technológiájának számít. Ez egy olyan minimálisan invazív eljárás, amely segít helyreállítani a szemkörnyék egészséges megjelenését, Illetve megszünteti a látómezőt korlátozó bőr- és zsírfelesleget.



Az évek múlásával a bőr veszít rugalmasságából. A gravitáció hatására a felső szemhéj megereszkedhet, az alsó szemhéjon pedig táskák vagy duzzanatok alakulhatnak ki.

Ez nemcsak fáradtabb megjelenést eredményezhet, hanem akár látásproblémákhoz is vezethet, a felső szemhéj lelógása beszűkítheti a látóteret, és akadályozhatja a mindennapi tevékenységeket.



„A szemhéj bőre vékony, a kötőszövete laza, a zsírszövet majdnem teljesen hiányzik, ezért a leghamarabb ez a terület szokott megereszkedni. Az egyénenként eltérő, hogy mikor kezdődik el ez a folyamat, de idővel mindenképp láthatóvá válik, hogy a szemhéj kötőszöveti rugalmassága megváltozik” – magyarázta dr. Bagoly Krisztián orvos, közgazdász, a Pallas Szemészet ügyvezető tulajdonosa.



A lézeres szemhéjplasztika előnyei



A  megereszkedett szemhéj idősebb korban akár a látást is akadályozhatja, így orvosi indikációja is lehet a beavatkozásnak, de fiatalabb korban is jelentkezhet olyan anatómiai elváltozás, amely indokolhatja a műtét elvégzését.



„Az általunk is alkalmazott lézeres eljárás a hagyományos sebészeti beavatkozással szemben lényegesen precízebb vágást tesz lehetővé, a metszéssel együtt vérzéscsillapítás is történik, hiszen a lézer hőhatása elzárja azokat az ereket, amelyekből vérzés alakulhat ki. Ezáltal kevesebb vérzéssel és duzzanattal jár ez az eljárás” – hangsúlyozta dr. Bagoly Krisztián. 



Hozzátette azt is, hogy a legtöbb páciens néhány nap után visszatérhet mindennapi tevékenységeihez, szemben a hagyományos műtétek hosszabb gyógyulási idejével. 



„A lézeres szemhéjplasztika helyi érzéstelenítéssel történik, így minimális kellemetlenséggel jár, és hosszú távú eredményt nyújt. A 40–50 éves korban elvégzett beavatkozás a későbbiekben akár plazmás bőrfiatalító eljárásokkal finomítható, kiegészíthető vagy fenntartható” – emelte ki a szakember. 



A lézeres szemhéjplasztikának köszönhetően csökken a szemfáradtság, a tekintet fiatalosabbá válik. Különösen olvasás és számítógép-használat közben érezhető a látáskomfort javulása, és mindemellett esztétikai szempontból is gyönyörködtet.



Hogyan válasszuk ki a legmegbízhatóbb szolgáltatót?



Mivel a szemhéjplasztika nem csupán esztétikai beavatkozás, hanem egy finom precizitást igénylő szemészeti és sebészeti eljárás, így kiemelten fontos, hogy a páciensek szakmailag felkészült, tapasztalt szemsebész szakorvost válasszanak. Nem szabad kompromisszumot kötni a szakértelem és a technológia terén. 



„Fontos, hogy szemsebészetben tapasztalt szakorvos végezze el a műtétet, aki pontosan ismeri a szemhéj és a szem anatómiáját, így minimalizálni tudja a szövődmények kockázatát. Az alsó szemhéj körüli bonyolult anatómiai viszonyok okán a szemész szakorvos körültekintő szakmaisága elengedhetetlen” – magyarázza dr. Bagoly Krisztián.



A  beavatkozást mindig meg kell, hogy előzze egy alapos vizsgálat és egyénre szabott kezelési terv. Ha az orvos nem szán elég időt a konzultációra, érdemes másik szolgáltatót keresni.



„A magánegészségügyi ellátásnak meghatározott helye van egy ország egészségügyi struktúrájában. Vannak olyan államilag nem finanszírozott beavatkozások, amelyek jelentős életminőség-javulást eredményezhetnek a páciensek számára, és ha megtehetik, ezt kiváló minőségben tudják a magánellátásban igénybe venni. Ezek közé tartozik a lézeres szemhéjplasztika vagy a látásjavító prémium műlencse beültetése is” – véli a Pallas szemészet tulajdonosa.



Dr. Bagoly Krisztián, orvos, közgazdász a Covid-időszak alatt alapította a szemészeti beavatkozásokra specializált Pallas Health magánklinikát. Ma már évente mintegy száz szén-dioxid-lézeres szemhéjplasztikai beavatkozást végez az intézmény. 



„A paraszolvencia és a 90-es évekre még nagyon jellemző hierarchikus rendszer miatt nem töltöttem hosszú időt az állami egészségügyben, de több mint egy évtized alatt a mindig előremutató, új generációs megoldásokat felmutató gyógyszeriparban szereztem tapasztalatot. Az egészségügyi szolgáltatások területén kiemelt jelentőséggel bír a folyamatos innováció, és a szemészet ebben is az élen jár” – zárta gondolatait a Pallas Szemészet tulajdonosa.



A dinamikusan növekvő magánszolgáltató Budapest mellett Pécsen és Debrecenben végez egynapos sebészeti műtéteket. A fejlődés következő lépéseként várhatóan az ortopédia és a traumatológia területén bővíti majd a tevékenységét.

További életmód cikkek itt:

Kép: Stock kép

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük