A fogmosási rutint már babakorban fontos kialakítani.

Életre szóló tudást adhatunk át, ha minél korábban megtanítjuk a gyerekeket a helyes fogmosásra. Szülőként kulcsfontosságú a jó példamutatás, ám az is nagyon sokat nyom a latban, ha kedvet tudunk csinálni babánknak a rendszeres napi szájápoláshoz, hogy a rutin könnyedén és játékosan épüljön be a napirendbe.
A szülői gondos odafigyelés mellett különös fontossággal bír a fogápolási termékcsalád kiválasztása is, hiszen a gyerekek sajátos életkori igényeihez igazodva kell igent mondanunk a megfelelő fogkefére és fogkrémre.
- Egészségügyi Oktatás: Kik Keresnek Ételallergiás Szakértőket?
- 5 extra hatásos módszer az őszülés késleltetésére
- Aggasztó statisztika – A munkavállalók fele semmit nem sportol
- Pikkelysömör és a mindennapok – 5 tipp az életed megkönnyítésére
- Mesés gluténmentes szakácskönyv – Ilyen mesekönyv még nem volt Magyarországon
Orvosi ajánlások alapján már az apró tejfogak kibújása előtt érdemes és fontos hozzászoktatni kisbabánkat a fogíny rendszeres dörzsölgetéséhez.
Minél előbb kezdjük a fogínyt és a kibújó tejfogacskákat tisztítani, annál nagyobb eséllyel kerülhető el a korai fogszuvasodás és az ínybetegségek. A lepedék már az első fogacskákon megjelenik, és táptalajt képez a fogszuvasodást okozó baktériumok számára.
Természetesen nemcsak a szájápolással, de a táplálkozással is sokat tehetünk a fogszuvasodás megelőzéséért.
Ajánlatos kerülni a cukrozott üdítőket, nasikat és édességeket.
Szülői tapasztalatok bizonyítják, ha már 1 éves kor előtt elkezdjük szoktatni a gyermekünket a fogmosásra, akkor kevesebb eséllyel tiltakozik később ellene.
A kisgyerekek azonban általában nem szeretik, ha a szájukba nyúlkálnak. Ezért figyeljük a babánk reakcióit. Ne erőszakoskodjunk, ha nem engedi a fogmosást, inkább próbálkozzunk egy következő alkalommal!
Lényeg a fokozatosság!
Használjunk színes fogkefét, eleinte nem is egyet, hanem kettőt. Egyik a baba kezében, másik a szülő kezében. Bevethetjük a homokórát, sőt mondogathatunk mondókát is.
Kezdetben elegendő napi egy fogmosás, reggel vagy este.
A későbbiekben fokozatosan napi két alkalomra (reggeli és vacsora után) is szükség lesz. Tegyük a reggeli és esti tisztálkodás játékos részévé a fogmosást. Így nagy valószínűséggel már ő fogja kérni legközelebb, hogy mossuk meg a fogacskáit.
Ha van nagyobb testvér a családban, még könnyebb a dolgunk, hiszen, ha sokszor látja a testvérét fogat mosni, valószínűleg hamarabb fog ő is kedvet kapni.
Facebook oldalunk: ITT >>>
Kép: Stock kép