7 bivalyerős tipp az immunrendszered felturbózására

7 bivalyerős tipp az immunrendszered felturbózására

7 bivalyerős tipp az immunrendszered felturbózására.

Hogyan erősítheted az immunrendszered?

7 bivalyerős tipp az immunrendszered felturbózására

Hogyan erősítsd az immunrendszered?

A tudósok az életmódváltás, az egészség és az erős immunrendszer közötti közvetlen összefüggéseket vizsgálják. Ma már tudjuk, hogy az egészséges életmód jót tesz az általános egészségnek, és a védőoltások a legjobb elérhető kiegészítők. A legtöbb tanulmány azt mutatja, hogy az étrend-kiegészítők csak akkor hasznosak, ha valamilyen tápanyaghiányban szenvedünk. Tehát ha étrend-kiegészítőket szedsz az egészséges táplálkozás mellett, az nem erősíti az immunrendszert.

Hogyan tartsd erősen az immunrendszeredet?

1. Egyél minden nap annyi friss gyümölcsöt és zöldséget, amennyit csak tudsz.

Az általuk biztosított mikrotápanyagok biztosítják, hogy ne hiányozzanak a szervezetedből a kulcsfontosságú tápanyagok, mint például a cink és az A-vitamin, amelyekre az immunrendszernek szüksége van a behatoló mikrobák elleni küzdelemhez. A gyümölcsökből és zöldségekből származó rostok segíthetnek a bél mikrobiómájában az egészséges immunrendszer számára fontos vegyületek előállításában.

2. Maradj fizikailag aktív sétákkal és testmozgással.

A tanulmányok azt mutatják, hogy az immunrendszer nagyon jól reagál a testmozgásra. A testmozgás és az immunrendszer szabályozása egymással összefügg, és hatással vannak egymásra. A testmozgás megváltoztatja az immunszabályozást azáltal, hogy pozitívan befolyásolja a sejteket, és gyulladáscsökkentő hatású.

3. Aludj legalább hét órát éjszaka.

Ha a szervezet nem alszik eleget, az az immunrendszerre negatív hatással van. Az alváshiány csökkenti a természetes ölősejtek aktivitását, ami növeli a rák és a vírusfertőzések kockázatát; gyulladásos citokinek termelését generálja, ami növeli a szív- és érrendszeri és anyagcsere-rendellenességek kockázatát; és csökkenti az antitestek termelését, ami növeli a fertőzések kockázatát.

4. Minimalizáld a stresszt.

Mindenféle stressz – pszichológiai és fizikai – közvetlenül gyengíti az immunrendszer egyes részeit, növelve a fertőzések kockázatát vagy a vírusok újraaktiválódását. Az övsömör, egy fájdalmas kiütés, amely a reaktivált bárányhimlő vírusból ered, gyakran fellángol, amikor az emberek krónikus stressznek vannak kitéve. A stressz az immunrendszer „járőreinek” kudarcát is okozhatja – olyan sejtek alakulnak ki, amelyek azt mondják az immunrendszernek, hogy állítsa le a támadást. Ha ez megtörténik, túl sok gyulladás léphet fel. A csalánkiütés az egyik tünete a stressz által kiváltott leállásra az immunrendszer járőrözésében.

5. Igyál kevesebb alkoholt!

Az alkohol megzavarja az immunrendszer működését, ami ronthatja a szervezet védekezőképességét a fertőzésekkel szemben, hozzájárulhat az alkoholfogyasztással összefüggő szervkárosodáshoz, és akadályozhatja a szövetsérülésből való felépülést.

6. Ne dohányozz!

A dohányzás súlyosbítja a patogén (betegséget okozó) immunválaszokat és/vagy csökkenti az immunvédelmet.

7. Oltakozás.

Amelyet immunizálásnak is neveznek, megtanítja az immunrendszert, hogy antitesteket termeljen, amelyek leküzdik a fertőzéseket, mielőtt azok megbetegítenek.

Facebook oldal: ITT>>>

FORRÁS

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük